30 Haziran 2012 Cumartesi

Filmler Üzerine Düşünmek

- Annecim, gece film izlemeyi sevmiyorum.
- Neden fıstıkım, daha fazla mı etkileniyorsun?
- Hayır, izledikten sonra, film üzerine düşünmeye zaman kalmıyor!
Anne kız bir haftadır Ocaklarda yalnızız ve huzurun tadınız çıkarıyoruz. Bu akşam Cnbc-e de başlayan filmin daha önce adını bile duymamıştık. Nasıl bir filmmiş başına bakalım dememizle, sonuna kadar izlememiz bir oldu. Öyle etkileyiciydi ki film anlatamam. Şiir, yaşam, ölüm, acı, virgül üzerine ironi yüklü çarpıcı bir filmdi. Pek bu tarz filmler izlemeyiz aslında Öyküyle ama dedim ya filmin başını izlememizle birlikte ikimizi de içine aldı. Ve geç bitmesinden dolayı üzerimizde daha filmin şoku varkan uyumak üzere yattık. Yatakta yukarıdaki diyalog gerçekleşti. Bu da film gibi etkileyici bir diyalogdu bence. Öykünün ne kadar büyüdüğünü anlatan bir kısa cümle.. Artık izlediği filmleri üzerine düşünecek zamanlara ulaşmış benim Fıstıkım..
Zaman geçiyor.. Çocuklar büyüyor.. Filmler izleniyor.. Düşünülüyor..
İzlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyorum: WIT

6 yorum:

Faruk Söker dedi ki...

Diyecegim sudur ki senin kiz buyumus evlenme cagina gelmis bence:)) saka bir yana bir annne icin guzel birsey olmali kizinin olgunlastigini gormek dusunmeye sorgulamaya basladigini bilmek.. Ben bile bu yasta cok dusunup sorgulamiyorum.. Seyrediyorum ve geciyorum sadece... Acaba oyku bana buyumeyi mi anlatsa biraz:))???

Erdinç dedi ki...

Aksine düşünce gece olunca devinir. Haliyle bu daha çok yazar, şair, ressam gibi sanatçıların işi. Şimdiden beliren bir ışık var demekki. Ne iyi. :)

Karanlıklar Riders dedi ki...

Öyküler yazacak kadar birikince kelimeler, sen bile şaşıracaksın :)

Şule dedi ki...

annesi kılıklı :)

Asu dedi ki...

ay ne olacak bu kız büyüyünce fatoşum

Ozge Kopuz dedi ki...

Merhaba Blogunuzu Bloglar listesinde bulup hemen ekledim
Sizide benimkine beklerim
http://komirra.blogspot.com/